Commissarissen Symposium - Risicomanagement verklaard?!
Dit jaar is het thema: Risicomanagement verklaard?!. Onder leiding van dagvoorzitter Jaap van Manen wordt ingegaan op actuele vraagstukken op het gebied van risicomanagement. Daarbij wordt enerzijds de betekenis van de VUCA-wereld op risicomanagement verklaard, en wordt anderzijds de Verklaring Omtrent Risicobeheersing van alle kanten belicht.
Programma
- 13.30 - 14.00 Inloop
- 14.00 - 14.15 Start dagvoorzitter en welkomstwoord voorzitters IIA & NBA LIO
- 14.15 - 14.45 Voordracht spreker
- 14.45 - 15.40 Paneldiscussie op het podium
- 15.40 - 15.45 Uitleg dagvoorzitter break out sessies
- 15.45 - 16.15 Pauze
- 16.15 - 17.15 Discussie/stellingen aan tafel
- 17.15 - 17.30 Terugkoppeling/afsluiting dagvoorzitter
- 17.30 - 20.00 Borrel/walking dinner
- 20.00 Gepland einde
Onderwerpen:
- Ontwikkelingen in risicomanagement – het managen van risico’s (of evt. breder, ook kijkend naar governance en control)
Topics: nieuwe vormen van RM in dynamische, onvoorspelbare situaties; de (on)mogelijkheden van risicobeheersing, ….
- De VOR: argumenten voor en tegen
Reikwijdte: welke risicogebieden – incl. aandacht voor (NOREA) IT-verklaring
Normenkaders: is ook terugverwijzen naar punt 1
- Rol IAF in RM en vooral bij de VOR (incl. samenwerking met andere organen, mede a.d.h.v. 3Lines-model)
Tijd Locatie Prijs leden/niet leden PE Punten Doelgroep Aantal deelnemers Spreker(s) Panelleden
9 oktober 2023
13.30 tot 20.00 uur
KPMG, Laan van Langerhuize 1, 1186 DS Amstelveen
Deelname is op uitnodiging en vrij van kosten mede dankzij KPMG.
3
Chief Audit Executives & Commissarissen
(Wanneer u tot de doelgroep behoort en aanwezig zou willen zijn, mail dan naar: trainingen@iia.nl)
Maximaal 100 deelnemers
Dagvoorzitter, Prof. dr. Jaap van Manen, partner Strategic Management Center, voormalige voorzitter Monitoring Commissie Corporate Governance Code, bijzonder hoogleraar governance, Rijksuniversiteit Groningen en meervoudig commissaris.