Terugblik PAS Jaarconferentie 2026
Hoe blijf je als kleine auditdienst effectief wanneer risico's zich steeds moeilijker laten voorspellen? Die vraag vormde de rode draad tijdens de 15e PAS Jaarconferentie op donderdag 5 november 2026 in de Mauritskazerne in Ede. De commissie PAS (Professionals at Small Audit Shops) van IIA Nederland organiseerde de bijeenkomst samen met partner ARC People.
Cyberdreigingen, geopolitieke spanningen en technologische ontwikkelingen stellen organisaties steeds opnieuw voor uitdagingen. Met het thema Branie in een BANI-wereld richtte de conferentie zich op de vraag hoe internal auditors kunnen omgaan met onzekerheid, complexe besluitvorming en de behoefte aan meer weerbaarheid.
Cybersecurity, AI en weerbaarheid
Het programma bood een combinatie van plenaire presentaties en parallelsessies. Cybersecurity, AI, data-analyse en professioneel oordeelsvermogen kwamen uitgebreid aan bod. Ook de ervaringen vanuit Defensie met veerkrachtig organiseren en de gevolgen van geopolitieke ontwikkelingen voor organisaties kregen aandacht.
Deelnemers konden daarnaast kiezen uit verschillende verdiepende sessies, waaronder toepassingen van AI-agents binnen internal audit, data-analyse, soft controls en wendbaarheid van de auditfunctie.
Herkenbare uitdagingen voor kleine auditdiensten
Kenmerkend voor de PAS Jaarconferentie is de uitwisseling tussen professionals van kleine en startende auditdiensten. Zij werken vaak met beperkte capaciteit, terwijl de verwachtingen en risico's waarmee zij te maken krijgen blijven toenemen.
De conferentie bood gelegenheid om ervaringen te vergelijken, verschillende werkwijzen te bespreken en ideeën op te doen voor de eigen auditpraktijk.
Met deze vijftiende editie kijkt IIA Nederland terug op een waardevolle bijeenkomst. Onze dank gaat uit naar de commissie PAS, partner ARC People, alle sprekers en deelnemers die aan deze editie hebben bijgedragen.
We kijken uit naar de zestiende editie!
_1793956353.jpeg)
Leden van de commissie PAS, v.l.n.r. Winfried Nanninga, Ellen Klijn, Carline Hollemans, Mariska van den Haak, Roel van Lierop, Arwen Zadelaar en Ahmed Al-Hilli